FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Şu anda, FUE kullanarak, çoğu saç nakli işlemleri yapılır. FUE saç ekimi yönteminde saçsız alana kökler donör bölgeden tek tek aktarılır.

FUE Saç EkimiFUE saç ekimi özellikleri

  • Greftler donör bölgeden micro motorlar yardımı ile tek tek alınır.
  • Saç bölgesinde kesim ve dikim işlemi olmaz. Birkaç hafta içerisinde iz bırakmadan iyileşir
  • Kaş, bıyık, sakal ekimlerinde kullanılan tekniktir. Bir seansta 4.000 greft ekebilmekteyiz.
  • Saç ekim işleminin süreci kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
  • Operasyon sonrası ağrı ve geri kazanım zamanı diğer tekniklere göre oldukça avantajlıdır. Kişi operasyon sonrasında iş hayatına ve günlük yaşamına gere dönebilmektedir.

Saç kökleri önlenebilir canlılık kaybı riskini kalan uzun bir süre oksijensiz bir zaman kısa süre içinde yer alacaktır. Ve uyum süreçleri hızlandırılacaktır. Saç birinci ayın sonunda dökülme eğilimindedir ve dökülme yaşanırsa 3 ay sonra tekrar büyümeye başlarlar. 6 ay içerisinde saçlar daha fazla kalınlaşmış ve uzamış olurlar. Ama saçın en güzel ve yoğun haline gelen sürecini tamamlaması bir yıl gibi bir sürede olur.

Genetik olarak en az dökülmenin olduğu donör bölgede dökülmemeye kodlanmış olarak bilinen saç kökleri vardır. Alınan greftlerin doğru yönüne göre yerleştirilmesi doğal saç görünümü için en önemli adımlardandır. Saç ekim uzmanı ve profesyonel bir ekibin de etkilediği bu işlem doğal ve tatmin edici sonuçlar için güvenli ellerde olmak oldukça önemlidir. İnsan psikolojini saç çok olumlu veya tam tersi olumsuz bir şekilde değiştirebilmektedir. Sağlıklı bir şekilde sahip olunan saçlar, insanların kendine olan güvenini ve benliğini geliştirir.

Bugün, saç dökülme problemini yaşama yaşı ortalama ergenlik başlama dönemlerine kadar yaşı düşmüştür. 18 yaşının altındaki kişilerinde saç ekimi yaptırabilmesi için kendisinin ve beraberinde ailesinin de onayı gerekmektedir. Bunun dışında saç dökülme problemi yaşayan herkes saç ekimi yaptırabilmektedir. Saç ekimi hem kalıcı hem de doğal sonuçlar elde etmeyi sağlar. Ekim yaptıracak kişiler tarafından en çok yönetilen soru operasyon sırasında bir acı hissedilip hissedilmeyeceği olmaktadır. FUE tekniğinde de belirttiğimiz gibi lokal anestezi ile kafa bölgesi uyuşturulduğu için herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir.