Kadın ve Erkek Saç Dökülmesi Farkları

Kadın ve Erkek Saç Dökülmesi Arasındaki Farklar

Kadın ve erkek saç dökülmesi arasındaki farklar nelerdir konusunda bilgi verelim. Erkeklerde yaşanan dökülmeler genellikle hormonal sebeplerden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple erkeklerde yaşanan dökülmeler çok hızlı bir şekilde ilerleme göstermektedir. Erkeklerde saç dökülmesine neden olan yıkıcı enzimler sebebiyle 3-4 yıl olan saç teli ömrü 1-2 yıla kadar düşebilmektedir.

Kadın ve erkek saç dökülmeleri arasındaki farklar nelerdir?

Kadın ve Erkek Saç Dökülmesi FarklarıAyrıca saç dökülmesi görülen erkeklerde yeni saçların çıkma süresi aşırı derecede artmakta ve çıkma olasılığı azalmaktadır. Ayrıca saç dökülmesinden sonra kendiliğinden yeniden çıkan saçlar eskisi gibi güçlü ve gür olamamaktadır.

Bu sebeple erkek tipi saç dökülmelerinde lokal tedaviler, stres azaltıcı ilaçlar ve uygun vitaminler kullanılarak tedavi sağlanır. Erkeklerde saç dökülmesi için hormon tedavisi tavsiye edilmeyip neredeyse hiç tercih edilmemektedir.

Kadınlarda saç dökülmesi ise 18-40 yaş aralığında çok düşük şekilde sürekli olarak yaşanabilmektedir. Stres ve gerginlik bayanlarda saç dökülmesinin en önemli etkenidirler. Kadınlarda yaşanan bu problem erkeklerde olduğu gibi tamamen kellik yapmamaktadır. Çünkü kadınlarda yaşanan dökülmeler sadece kafanın belirli bölgelerinde ortaya çıkan bir durumdur.

Eğer kadınlarda yağ bezlerinin çalışması için engel oluşturan bir etken olabilir. Bu durumda ise hormon ölçümleri mutlaka yapılmalıdır. Daha sonra da buna göre uygun bir tedavi yöntemi uygulanmalıdır.

Kadın ve erkek saç dökülmesi arasındaki farklar konusunda bilgi verdik. Umarız faydalı olmuştur.

Bu sorunu çözemeyen kadın ve erkekler için önerimiz var. Antalya’da saç ekimi yapıyoruz. Bize hemen ulaşın!