fue tekniği ile kaş ekimi

Kaş Eki̇mi̇ Sonrasındaki̇ Süreç

Kaş insan yüzünün en önemli bir parçasıdır. Günümüzde kaş ekimini kadınlar yaptırabileceği gibi erkeklerinde çok fazla tercih ettiği bir yöntemdir. Kaş ekiminin sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. Kaş ekimi kişilerin kendi saçından alınarak yapıldığı için oldukça doğal bir yöntemdir. En az onsekiz yaşında yapılabilen tedavi öncesinde herhangi bir test yaptırmaya gerek yoktur. İki saat gibi kısa bir sürede tamamlanan kaş ekiminde hastalar aynı gün içerisinde günlük hayatlarına devam edebilirler.

Kaş Eki̇mi̇ Sonrasindaki̇ SüreçKaş eki̇mi̇ sonrasindaki̇ süreç nasıl devam eder?

Kaş ekiminden 24 saat sonra kişi kolay bir şekilde banyo yapabilmektedir. Yapılan uygulama sonrasında belli bir sürede kaş ekimi yapılan bölgede hafif kızarıklık ve kabuklanma görülebilir. Böyle durumda tedaviyi yaptıran bireyin panik yapmaması ve bu durumun geçici olduğunu bilmesi gerekir. Kaş nakli yapılan bölge bir hafta sonra tamamen iyileşme gösterir. Kaş ekimi yapılan bölgenin gerçek şeklini alması duruma göre dört ay sürmektedir. Bazı durumlarda ise bu süre altı aya kadar uzayabilmektedir.

Yöntem olarak FUE kaş ekimi

Genellikle basit yöntem olduğu için ikinci bir seansa gerek duyulmamaktadır. Ama yine de altı ay sonunda uzman tarafından incelenmesi mutlakak gerekmektedir. Bu durumlarda ikinci seans uygulanması ise kaçınılmazdır. Kaşlar bilindiği üzere saçlardan daha yavaş uzamaktadır. Böyle bir durum olduğundan dolayı çeşitli bölgelerden alınıp nakil yapılan kıllar kendi kaşlarımızdan daha hızlı bir şekilde uzama göstermektedir. Bu zamanla yani ilk yıldan itibaren yeni ekilen kaşlar bulundukları bölgedeki kaşlara uyum sağlayarak aynı oranda uzamaya başlayacaklardır. Kaş ekim yapılan bölge bir sene sonra tamamen iyileşme göstermektedir.

Günümüzde daha yeni uygulanmaya başlayan kaş ekimi kaş problemi olan kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilen basit bir sistemdir. Kaş ektirmek fiyat bakımından da kişilerin bütçesini sarsmayacaktır. Operasyonlar Hair MED’in saç ekim merkezinde yapılmaktadır.

 

 

 

.