Saç bakımı nasıl yapılmalı

Saç bakımı nasıl yapılmalı?

Eğer bir şekilde bu yazıya ulaştıysanız sanırım saçlarınız çok yağlı yada elektrikli? Yoksa çok mu sönük? Saç bakımı nasıl yapılır  sorusuna cevap vermeye çalıştık. İşten veya okuldan dolayı kuaföre vakit bulamıyorsanız evde saç bakımı nasıl yapılır. Bütün bu detayları incelikleriyle okumanızı tavsiye ediyoruz. Tavsiye vermeye kıvırcık saçlar için başlayalım.

Saç bakımı nasıl yapılmalı? Önerilen yöntemler nelerdir?

Saç bakımı nasıl yapılmalı?
Saç bakımı nasıl yapılmalıdır?

Kıvırcık saçlar için saç bakımı nasıl yapılmalıdır?

Bu basit çabuk ve yapması kolay spreyi deneyin. iki tane limonu dilimleyin iki bardak suyla hacminin yarısı kalıncaya kadar kaynatın. Karışımı sprey şişesine dökün ve bunu saçınıza spreyleyin. Bu yöntem mükemmel ve doğal bir parlaklık vermekle kalmaz, saçınızdaki elektriği ve uçuşmayı da önler.

Doğal saç rengi ve bakımı

Saçınız için hafif bir kahverengimsilik istiyorsunuz, boya yaptırmaya ya da kına yakmaya da fırsatınız yok. O zaman birkaç parça biberiye dalını iki bardak suyla ve iki çay kaşığı siyah çayla hacminin yarısı kalıncaya kadar kaynatın. Bu karışımı bir bardağın ¼ ü kadar şampuanla karıştırın ve devamlı olarak bu şampuanı kullanın. Şampuanı her kullanışınızda 20 dakika saçınızda bekletin ve aradaki farkı görün.

Hızlı yöntem ile saçlara bakım

Saçlarınız yağlıyken şampuanlamaya ya da havalandırmaya vaktiniz mi yok ? Bu artık hiç zor değil emin olun. Biraz pudra ve biraz damla tozunu saç fırçanıza dökün. Daha sonra saçlarınızı başınızın önüne eğin ve enseden boyuna doğru tüm uçlarını tarayın. Saçlarınız taradıktan sonra arkaya atın. Ve işte yağlı saçtan artık eser yok.

Dökülen saçlar için yöntemler

İki tane yumurta, bir tatlı kaşığı ezilmiş ıspanak ve aynı miktarda kişniş, bir çay kaşığı badem yağ ve zeytinyağı. Son olarak 1er tatlı kaşığı tarçın ve balı blendır da parçaladıktan sonra saçlarınıza masaj yolu ile uygulayın. Bu şekilde 20 dakika saçınızda beklettikten sonra saçlarını yıkayabilirsin. Hafta 3 veya 4 kez bu kürü uyguladığınız taktirde saç dökülmelerinde gözle görülür bir şekilde azalma olacaktır.

Saç Bakımı için Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Saçların dökülmesi, kepek oluşumu gibi istenmeyen bazı özelliklerle karşılaşmanın en başta gelen nedenlerden biri saç temizliğinin yeterince özenli yapılmamasıdır. Saçlarınızı şampuanladıktan hemen  sonra yeterince durulamıyor iseniz yada yine jöle gibi bazı bakım ürünlerinin temizliğini tam olarak yapmıyor iseniz saç dökülmesi, kepek veya fazlaca yağlı saçlara sahip olabilirsiniz doğaldır. Bu gibi zararlı davranışların bazılarını aşağıda ki maddelerde okuyabilirsiniz:

Saçlarınızı sık bir şekilde sıcak suyla yıkamak saç diplerinizde ki yağın tamamen ortadan kalkmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden saçlarınız kuru ve donuk görünmektedir. Ancak soğuk su aksine saçlarınızda ki kan dolaşımını hızlandırır ve diplere giden oksijende fazla artış meydana gelir. Buna bağlı olarak saçlarınız daha canlı bir görüntüye sahip olur.

Dip Not

Son olarak saçlarınızı kuruturken doğal yollardan vazgeçmeyin. Yani saç kurutma makinası, maşa gibi aletleri saçlarınızda kullanmayın. Bu aletler saçlarda kopmalara, dökülmelere ve kırıklara neden olmaktadır. Islak saçlarınızı havlu ile fazla hırpalamadan, evde kurutun. Acil olarak kurutmanız gerekiyorsa eğer saç kurutma makinasını  soğuk ayarında kullanmanızı tavsiye ederiz.

Antalya’da saç ekim merkezimiz son teknoloji ile çalışıyor.