saç ekimi öncesi saç ekimi sonrası

Saç Ekimi Öncesi ve Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi öncesi ve sonrası: Doğum yaptıktan sonra kadınlarda kısmen saç dökülmesi sorunu oluşabilir. Eğer böyle bir bulgu varsa hemen saç ekimi yapılması düşüncesinde değiliz. Sorunun araştırılması ve sağlık açısından, tıbbın nimetlerinden yararlanılması önemlidir. Nadir de olsa bazı kadınlarda bu aşamada aşırı saç dökülmeleri yaşanmaktadır. Üstelik kadınlarda saçsız kalma düşünceleri daha ağır basmaktadır. Genel olarak 6 ay kadar içinde dökülme kendiliğinden sona ermektedir. Ardından saçlar doğal yöntemler ile çıkmaya başlamaktadır. Yeni çıkan saçlar ise canlı ve sağlıklı olması olumlu taraflarından sadece birkaçıdır. Endişe edilecek pek bir şey olmadığını bilmelisiniz. Kısaca saç dökülmesinin bir süre sonra biteceğini bilin! Saç ekimi öncesi doktor önerilerine uymanızı kesinlikle öneririz.

saç ekimi öncesi sonrasıSaç ekimi öncesi sonrası nasıl bir süreç yaşanmaktadır?

Bazı kadınlarda ise saçlar yeniden çıkmayabiliyor. Doktorunuzun tavsiyelerine uymak ve vitaminleri allmak çok önemlidir. Eğer son çareye gelmiş ve durumun kökten çözümünü düşünüyorsanız, cerrahi müdahale ile yeni saçlara kavuşabilirsiniz. Stres, olumsuz yaşam koşulları, yeteri kadar sağlıklı besleneme, psikolojik sorunlar, endişeler, çevreden dışlanma ya da yeteri kadar ilgi görememe, hayata daha olumsuz pencereden bakma gibi pek çok sebebin çözümü yeni saçlarınıza kavuşmak olabilir. Saç ekimi öncesi doktorunuz ile operasyon sürecinde yapılacakları mutlaka konuşmalısınız.

Saçlarınızın dökülmesinde ise önemli faktörlerden birkaçı stres ve hormonel ilaçların kullanılması, kanser hastalarının başlarına gelmesidir. Bazı şifalı bitki yağlarının kullanılması, genel anlamda mevcut saçlarınızı beslerken, yeni saç köklerin türemesi herkeste tam olarak oluşamamaktadır. Cerrahi müdahale ile sık saç ekimi uygulaması ile kalıcı görünüme kavuşmak zor değil. Fakat sizlere tavsiyemiz, aşırı ucuza bu işlemleri yapan kliniklerden uzak durmanızdır. Saç ekimi hızlıca yapılmaması gereken bir ameliyattır. Uzman hekimlerin bazen dönüşümlü olarak özenerek tek tek saç köklerine, kişiden alınan saçların ekilmesi gerekir. Kafatasınızda ciddi yaraların oluşması ve geçmemesi, enfeksiyon kapmanızın sebebi, sağlıksız koşullardan bu müdahalelerin yapılmasından kaynaklanıyor olabilmektedir. Uyarılarımızı dikkate almanızı öneriyoruz.

Saç ekimi öncesi sonrası hakkında bilgi verdik. Daha fazla detay istiyorsanız bizi arayın!

Hair MED Sağlık Merkezi

Hair MED, Antalya’da saç ekimi yapan bir firma. Senelerdir uzman kadrosu ile sektöre hizmet vermektedir. Kurumumuz aynı zamanda sakal, bıyık, kaş ve kirpik ekimi de yapmaktadır.